← Vorige pagina
De Weide houdt Gorecht niet van periodetitel af
11 april 2022


Na een goede reeks van vijf ongeslagen wedstrijden ging De Weide op bezoek bij koploper Gorecht uit Haren. Er stond deze zaterdag heel wat op het spel voor beide teams. De Weide wil dolgraag weg komen uit de onderste regionen en Gorecht kon de periodetitel pakken.De Weide kwam goed uit de startblokken en had na twee minuten op voorsprong moeten komen. Nick Muijsson kwam na een goede individuele actie alleen op de keeper af. Via “de teen van Casillas” ging de bal helaas naast. Gorecht was in de twintig minuten hierna vooral gevaarlijk door middel van corners en een vrijetrap, maar grote mogelijkheden leverde het niet op. Het was dan ook een gelijk opgaande wedstrijd met heel erg slordig voetbal, mede vanwege het slechte veld. In de 37e minuut was er een kantelpunt in deze wedstrijd. Vincent Coulier gaf de bal diep achter de verdediging op Strijker waarbij de als enige overgebleven verdediger van Gorecht Jasper neer haalde. Bruns kreeg hierdoor rood en De Weide een vrijetrap op randje 16. Helaas belandde deze vrijetrap van Ronkes in de muur.

Gorecht wint ondanks ondertal

In de tweede helft ging Gorecht met tien man logisch compact staan, terwijl De Weide moeite had om hierdoor heen te komen op het lastig te bespelen veld, kansen werden niet gecreëerd. In de 53e minuut een voorzet op spits Traas van Gorecht die wegdraaide bij Lars en zodoende de 1-0 binnen kon schieten. Hierna bleef het spel erg slordig. Was er veel balverlies en werden er niet echt grote kansen gecreëerd. Tot in de 77e minuut. Coulier draaide een vrijetrap goed in die bijna door een verdediger van Gorecht in eigen doel werd gekopt. Helaas redde de keeper katachtig. Na twee keer onnodig balverlies van De Weide kwam de bal bij een van de spitsen van Gorecht terecht. Volgens scheidsrechter Rozema kon de verdedigende sliding van Coulier niet door de beugel waarna Gorecht een penalty kreeg. Deze werd koelbloedig ingeschoten door Sven Hazewinkel, 2-0 Gorecht. Vlak hierna in de 82e minuut alsnog de aansluitingstreffer voor De Weide. Na een goede combinatie schoot Jasper Strijker de bal netjes in het hoekje. Plotseling leek weer van alles mogelijk en zocht De Weide meer de aanval. Hierdoor werd achterin meer ruimte weggegeven waarvan een invaller van Gorecht profiteerde. Deze scoorde 3-1. Dit werd tevens de eindstand. Achteraf gezien was het helaas een onnodige nederlaag voor De Weide, maar het was Gorecht dat beter en slimmer met de omstandigheden van de dag om ging. Op dinsdag 19 april speelt de Weide de hele belangrijke inhaalwedstrijd uit tegen Achilles 1894, nieuwe ronde nieuwe kansen!
v.v. de Weide
Elbe 1
7908 HB Hoogeveen

Tel. 0528-275361

hosting